ArabicChinese (Simplified)DutchEnglishFrenchGermanHindiItalianJapanesePortugueseRussianSerbianSpanishTurkish

Harita

IERS Bileşenleri Nasıl Çalışır?

IERS Bileşenleri

1)IERS Yönlendirme Kurulu (Directing Board)

Yönlendirme Kurulu, hizmetin genel faaliyetlerini kontrol eder ve teknolojideki gelişmelerden tam olarak faydalanırken verimliliği ve güvenilirliği korumak için organizasyonu uygun bir şekilde değiştirir. Bu kurul bir veya iki kez her yıl toplanır.

2)IERS Analiz Koordinatörü (IERS Analysis Coordinator)

Analiz Koordinatörü, IERS referans çerçevelerinin ve diğer ürünlerin uzun vadeli ve iç tutarlığından sorumludur.Teknik Merkez ürünlerinin, resmi IERS ürünlerinin tek bir setine uygun şekilde birleştirilmesinden ve ürünlerin Merkezi Büro’da veya başka yerlerde arşivlenmesinden sorumludur.

3)Ürün Merkezleri (Product Centres)

Ürün Merkezleri, IERS ürünlerinin sorumluluğundadır

4) Teknik Merkezler (TechniqueCentres)

Teknik Merkezler genellikle IERS ile işbirliği yapan özerk bağımsız hizmetlerdir.Teknik Merkezler, verilen hizmetin amaçlarını karşılamak için her katkıda bulunan gözlemsel teknikte faaliyetlerin geliştirilmesi ve organize edilmesinden sorumludur.İhtiyaçları karşılamak için kesintisiz ve belirli bir zaman gecikmesiyle ürün üretirler.Ürünler, belirlenmiş standartlar kullanılarak IERS’e teslim edilmektedir.Teknik Merkezler, minimum olarak, toprak yönlendirmesi parametrelerini ve ilgili referans çerçevesi bilgilerini ve ayrıca gerekli diğer ürünleri tedarik etmektedir.Teknik Merkezler, spesifik tekniklerinden, arşivlemesinden, kalite kontrolünden ve katılımcı kuruluşlardan alınan verilerin ve / veya ürünlerin kombinasyonu işlenmesi de dahil olmak üzere veri işlemelerinden gözlemlerin genel kontrolünü uygularlar.

5)IERS Merkez Büro (IERS Central Bureau)

Merkezi Büro, Yönetim Kurulunun belirlediği direktiflere ve politikalara uygun olarak IERS’in genel yönetiminden sorumludur, yani Yönlendirme Kurulu’nun icra kolu olarak hareket eder.Merkezi büro, iletişimi kolaylaştırır, faaliyetleri koordine eder, operasyonları izler, belgeleri tutar, ürünleri ve ilgili bilgileri arşivleyerek raporlar, toplantılar ve çalıştaylar düzenler.

6)ITRS Kombinasyon Merkezleri (ITRS Combination Centres)

ITRS Kombinasyon Merkezleri, Teknik Merkezlerden ve diğerlerinden gelen ITRF girdilerini birleştirerek ITRF ürünlerini sağlamakla sorumludur. Bu ürünler ITRS merkezine sağlanmaktadır.

7) Çalışma grupları (Working Groups)

IERS bileşenleri ile ilgili belirli konuları araştırmak için çalışma grupları kurulmuştur.

Şu andaki çalışma grupları;

  • Saha Araştırması ve Eş Konum Hakkında Çalışma Grubu
  • SINEX Biçimi Üzerine Çalışma Grubu
  • Saha Koordinatları Zaman Serisine Göre Çalışma Grubu

8)Atölyeler (Workshops)

Atölyelerden kastı 4. Birleştirilmiş Analiz Atölyesi (California Instituteof Technology, Pasadena, Kaliforniya, ABD, 27 -28 Haziran 2014),IERS Retreat 2013(Paris, Fransa, 23 -24 Mayıs 2013),Yerel Araştırmalar ve Birlikte Yerleşimler Üzerine IERS Çalıştayı (Paris, Fransa, 21 -22 Mayıs 2013)ve daha bir çok çalıştaydan oluşur.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün